Rada Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Constituency no. 1
Constituency | Constituency no. 1 |
Council name | Rada Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego |
Number of mandates | 7 |
Number of committees which submitted lists | 10 |
Number of candidates in all lists | 97 |
Number of submitted lists of candidates | 10 |
Number of annulled list of candidates | 1 |
Candidates
List no. 1 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Rygiel Wiesław | 44 | Ropczyce |
2 | Sąsiadek Maria | 46 | Ropczyce |
3 | Walczyk Leszek | 53 | Ropczyce |
4 | Kipa Jerzy | 49 | Lubzina |
5 | Bizoń Elżbieta | 62 | Ropczyce |
6 | Stec Adam Zbigniew | 37 | Gnojnica |
7 | Wójcik Tadeusz | 60 | Niedźwiada |
8 | Czudecki Zenon | 49 | Mała |
9 | Zegar Stanisław | 58 | Gnojnica |
List no. 2 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin (List invalidated before the ballot cards have been printed)
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Sobusiak Zdzisław | 65 | Ropczyce |
2 | Orkisz Roman Jan | 50 | Ropczyce |
List no. 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Rojek Józef | 59 | Ropczyce |
2 | Olszewska Teresa | 50 | Ropczyce |
3 | Szczygieł Sylwia Krystyna | 27 | Ropczyce |
4 | Duś Jacek | 44 | Ropczyce |
5 | Mądro Kazimierz | 49 | Niedźwiada |
6 | Prokop Ryszard | 45 | Gnojnica Wola |
7 | Wójcik Zygmunt | 49 | Łączki Kucharskie |
8 | Bereś Paweł | 28 | Ropczyce |
9 | Madeja Stanisław Emil | 37 | Mała |
10 | Siwiec Stanisław | 39 | Gnojnica |
11 | Żurek Zbigniew | 44 | Brzezówka |
12 | Golonka Stanisław | 40 | Lubzina |
13 | Duda Agnieszka Beata | 25 | Ropczyce |
List no. 7 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kaczkowska Magdalena | 26 | Ropczyce |
2 | Zuba Daniel | 24 | Ropczyce |
3 | Darłak Lucyna | 40 | Sędziszów Młp. |
4 | Skoczylas Ryszard | 39 | Sędziszów Młp. |
5 | Wiktor Krzysztof | 22 | Sędziszów Młp. |
6 | Łoch Maria | 59 | Ropczyce |
List no. 13 - Komitet Wyborczy Wyborców NASZA MAŁA OJCZYZNA
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kaznecki Dariusz | 32 | Łączki Kucharskie |
2 | Bąk Ryszard Stanisław | 61 | Ropczyce |
3 | Baran Zbigniew | 50 | Ropczyce |
4 | Dobosz Marek | 29 | Ropczyce |
5 | Sąsiadek Marek | 47 | Ropczyce |
6 | Niwa Andrzej | 34 | Ropczyce |
List no. 14 - Komitet Wyborczy Wyborców MŁODZI W SAMORZĄDZIE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Janowski Piotr | 30 | Ropczyce |
2 | Mosior Jadwiga | 25 | Gnojnica |
3 | Róg Wojciech | 34 | Ropczyce |
4 | Żegleń Andżelika | 23 | Ropczyce |
5 | Andreasik Tomasz | 33 | Mała |
6 | Pazdan Edyta | 34 | Ropczyce |
7 | Wojnarowski Łukasz | 22 | Ropczyce |
8 | Kuraś Agnieszka | 26 | Skrzyszów |
9 | Nosal Joanna | 37 | Ropczyce |
List no. 15 - Komitet Wyborczy Wyborców "ZIEMIA ROPCZYCKO - SĘDZISZOWSKA"
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Gajda Jan | 61 | Ropczyce |
2 | Franczyk Maria | 39 | Ropczyce |
3 | Charchut Mariusz Piotr | 25 | Ropczyce |
4 | Jawor Ewelina | 29 | Ropczyce |
5 | Dymon Antoni | 50 | Ropczyce |
6 | Niziołek Grażyna Iwona | 38 | Ropczyce |
7 | Kot Józef | 53 | Ropczyce |
8 | Nowak Janina | 58 | Ropczyce |
9 | Mucha Piotr | 31 | Niedźwiada |
10 | Muszytowski Stanisław | 53 | Ropczyce |
11 | Ślusarczyk Ryszard | 47 | Łączki Kucharskie |
12 | Wójcik Adam | 60 | Mała |
13 | Kisiel Robert | 38 | Brzezówka |
List no. 16 - Komitet Wyborczy Wyborców FORUM OBYWATELSKIE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Skóra Kazimiera Maria | 47 | Ropczyce |
2 | Bereś Bernadetta | 32 | Ropczyce |
3 | Róg Grzegorz | 27 | Ropczyce |
4 | Cieśla Radosław | 27 | Ropczyce |
5 | Bobulski Jan | 67 | Ropczyce |
6 | Szpara Edyta Katarzyna | 30 | Ropczyce |
7 | Nowicki Witold | 32 | Lubzina |
8 | Tokarz Tomasz Edward | 23 | Brzezówka |
9 | Strzałka Piotr Paweł | 23 | Niedźwiada |
10 | Kędzior Jarosław Józef | 31 | Mała |
List no. 17 - Komitet Wyborczy Wyborców Koło Narodowe Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kaczkowski Bogusław Ludwik | 49 | Ropczyce |
2 | Paśko Adam Kazimierz | 55 | Ropczyce |
3 | Urbanek Maria | 49 | Ropczyce |
4 | Piczak Mariusz Piotr | 26 | Brzezówka |
5 | Stanisz Ryszard Bogusław | 44 | Ropczyce |
6 | Adamiec Stanisław Ignacy | 55 | Ropczyce |
7 | Przywara Krzysztof | 42 | Ropczyce |
8 | Róg Łukasz | 24 | Ropczyce |
9 | Wiktor Zygmunt | 67 | Niedźwiada |
List no. 18 - Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE GOSPODARCZO-SAMORZĄDOWE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Tabasz Władysław | 49 | Ropczyce |
2 | Sąsiadek Władysław | 62 | Ropczyce |
3 | Słodyczka Janina | 47 | Ropczyce |
4 | Zieliński Stefan | 71 | Ropczyce |
5 | Stępak Eugeniusz | 52 | Ropczyce |
6 | Mucha Marek | 47 | Łączki Kucharskie |
7 | Świrad Elżbieta | 36 | Brzezówka |
8 | Sokołowski Dariusz | 38 | Niedźwiada |
List no. 19 - Komitet Wyborczy POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Fąfara Stanisław | 59 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
2 | Krzystyniak Roman | 54 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
3 | Jedynak Leopold | 70 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
4 | Bujak Marek | 54 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
5 | Książek Tadeusz | 59 | Mała, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
6 | Podoba Marek | 59 | Klęczany, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
7 | Ziobro Stefan | 63 | Gnojnica, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
8 | Czech Józef | 45 | Brzeziny, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
9 | Karaś Adam Marek | 46 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
10 | Jałmużna Robert Piotr | 38 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
11 | Przetocki Paweł | 38 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
12 | Ziemliński Zenon | 66 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
13 | Węglarz Dariusz | 34 | Okonin, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |
14 | Szajnik Józef | 51 | Ropczyce, endorsed by Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe |