Okręg wyborczy nr 3 - m. Gniezno
Statystyki dla okręgu wyborczego nr 3
Liczba | |||
---|---|---|---|
mandatów | nieobsadzonych mandatów | wybranych radnych | |
7 | 0 | 7 |
Obwody głosowania
Numer obwodu głosowania | Adres | Liczba | Frekwencja | Liczba głosów | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
uprawnionych | kart wydanych | oddanych | ważnych | % głosów ważnych* | |||
Obwód nr 1 | Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. B. Chrobrego 12, Gniezno | 938 | 308 |
32,84% |
308 | 252 | 81,82% |
Obwód nr 2 | Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, ul. Sienkiewicza 6, Gniezno | 1657 | 678 |
40,92% |
678 | 593 | 87,46% |
Obwód nr 3 | II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki, ul. Ks. Prymasa M. Łubieńskiego 3/5, Gniezno | 1653 | 634 |
38,35% |
630 | 551 | 87,46% |
Obwód nr 4 | Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Ks. Prymasa M. Łubieńskiego 7, Gniezno | 1339 | 474 |
35,40% |
474 | 419 | 88,40% |
Obwód nr 5 | Medyczne Studium Zawodowe, ul. Mieszka I 27, Gniezno | 1973 | 711 |
36,04% |
710 | 599 | 84,37% |
Obwód nr 6 | Przedszkole nr 12, ul. T. Kościuszki 21, Gniezno | 1643 | 588 |
35,79% |
588 | 519 | 88,27% |
Obwód nr 7 | Liga Obrony Kraju Ośrodek Szkolenia Kierowców, ul. Jeziorna 9, Gniezno | 1734 | 519 |
29,93% |
518 | 459 | 88,61% |
Obwód nr 8 | Gimnazjum Nr 1, ul. św. Jana 2a, Gniezno | 2117 | 768 |
36,28% |
767 | 649 | 84,62% |
Obwód nr 9 | Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Czarnieckiego 7, Gniezno | 2294 | 1101 |
47,99% |
1100 | 971 | 88,27% |
Obwód nr 10 | I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego, ul. Kostrzewskiego 3, Gniezno | 1273 | 571 |
44,85% |
571 | 515 | 90,19% |
Obwód nr 11 | Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, ul. Poznańska 15, Gniezno | 1635 | 714 |
43,67% |
710 | 579 | 81,55% |
Obwód nr 12 | Towarzystwo Czytelni Ludowych, ul. Ks. A. Ludwiczaka 20, Gniezno | 1410 | 606 |
42,98% |
596 | 468 | 78,52% |
Obwód nr 13 | Koszary po byłej Jednostce Wojskowej, ul. Wrzesińska 43, Gniezno | 1762 | 712 |
40,41% |
711 | 630 | 88,61% |
Obwód nr 14 | Koszary po byłej Jednostce Wojskowej, ul. Wrzesińska 43, Gniezno | 2364 | 992 |
41,96% |
982 | 874 | 89,00% |
Obwód nr 15 | Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. P. Cymsa 14, Gniezno | 1559 | 651 |
41,76% |
651 | 574 | 88,17% |
Obwód nr 16 | Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. P. Cymsa 14, Gniezno | 1762 | 725 |
41,15% |
721 | 597 | 82,80% |
Obwód nr 17 | Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. P. Cymsa 14, Gniezno | 1646 | 712 |
43,26% |
707 | 584 | 82,60% |
Obwód nr 18 | POLMO Sp. z o.o., ul. Roosevelta 120 | 1835 | 752 |
40,98% |
752 | 653 | 86,84% |
Obwód nr 19 | Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, ul. Cieszkowskiego 17, Gniezno | 2288 | 1115 |
48,73% |
1115 | 995 | 89,24% |
Obwód nr 20 | Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Słowackiego 45/47, Gniezno | 2127 | 1037 |
48,75% |
1031 | 918 | 89,04% |
Strona 1 z 2 Następna strona | |||||||
Ogółem w gminie: | 56 144 | 24 334 |
43,34% |
24 255 | 21 162 | 87,25% |
Komitety, które zarejestrowały listy do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w okręgu wyborczym nr 3
Początek stronyNr listy | Komitet wyborczy | Głosów ważnych oddanych na listę | Liczba* | ||
---|---|---|---|---|---|
Liczba | % głosów ważnych | Kandydatów | Otrzymanych mandatów | ||
1 | Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego | 1578 |
7,46% |
14 | 1 |
2 | Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin | 862 |
4,07% |
14 | — |
3 | Komitet Wyborczy Krajowej Partii Emerytów i Rencistów | 795 |
3,76% |
8 | — |
4 | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 4784 |
22,61% |
13 | 2 |
5 | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 5535 |
26,16% |
13 | 3 |
6 | Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci | 6330 |
29,91% |
13 | 1 |
7 | Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej | 299 |
1,41% |
10 | — |
10 | Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy | 201 |
0,95% |
10 | — |
11 | Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej | 369 |
1,74% |
8 | — |
12 | Komitet Wyborczy Samoobrona Patriotyczna | 283 |
1,34% |
7 | — |
13 | Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski | 126 |
0,60% |
5 | — |
Następujące listy komitetów wyborczych, zgodnie z art.64 la ust.1, tworzą grupy list w celu wspólnego uczestniczenia w podziale mandatów
Grupy list | Głosów ważnych oddanych na grupę | Otrzymanych mandatów* | Udział w podziale mandatów* | ||
---|---|---|---|---|---|
Liczba | % głosów ważnych | ||||
Grupa list nr 1, nr 3, nr 5 | 7 908 |
37,37% |
4 | Tak | |
1 | Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego | 1578 |
7,46% |
1 | Tak |
3 | Komitet Wyborczy Krajowej Partii Emerytów i Rencistów | 795 |
3,76% |
— | Nie |
5 | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 5535 |
26,16% |
3 | Tak |
Grupa list nr 2, nr 4, nr 7 | 5 945 |
28,09% |
2 | Tak | |
2 | Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin | 862 |
4,07% |
— | Nie |
4 | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 4784 |
22,61% |
2 | Tak |
7 | Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej | 299 |
1,41% |
— | Nie |
Kandydaci zarejestrowani do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w okręgu wyborczym nr 3
Nr listy | Numer na liście | Dane kandydata | Głosów ważnych oddanych na kandydata | Mandat* | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nazwisko i imiona | Wiek | Miejsce zamieszkania i poparcie | Liczba | % w skali jednostki | |||
1 | 1 | Jankowiak Wojciech | 50 | Dopiewo | 173 |
0,82% |
Tak |
1 | 2 | Mikołajczak Jerzy | 51 | Gniezno | 997 |
4,71% |
|
1 | 3 | Manikowska-Krawiec Grażyna | 42 | Jerzykowo | 72 |
0,34% |
|
1 | 4 | Wachowiak Paweł | 54 | Mosina | 32 |
0,15% |
|
1 | 5 | Jackowski Jacek | 35 | Września | 30 |
0,14% |
|
1 | 6 | Kaźmierczak Mirosława | 51 | Środa Wielkopolska | 44 |
0,21% |
|
1 | 7 | Błochowiak Arkadiusz | 55 | Poznań | 38 |
0,18% |
|
1 | 8 | Śniadecki Marek | 52 | Mieleszyn | 77 |
0,36% |
|
1 | 9 | Szymański Łukasz | 24 | Orzechowo | 24 |
0,11% |
|
1 | 10 | Borczyński Jan | 27 | Wyrzeka | 10 |
0,05% |
|
1 | 11 | Kaczmarek Mariusz | 28 | Poświątno | 25 |
0,12% |
|
1 | 12 | Szczefanowicz Henryk | 54 | Baranowo | 9 |
0,04% |
|
1 | 13 | Smoczyńska Grażyna | 50 | Konarzewo | 33 |
0,16% |
|
1 | 14 | Szymanowski Józef | 56 | Poznań | 14 |
0,07% |
|
2 | 1 | Gorczyński Piotr | 43 | Gniezno | 463 |
2,19% |
|
2 | 2 | Tarczyński Ryszard | 68 | Złotniki | 73 |
0,34% |
|
2 | 3 | Ślebioda Jarosław | 42 | Niechanowo | 21 |
0,10% |
|
2 | 4 | Zalewski Grzegorz | 33 | Poznań | 13 |
0,06% |
|
2 | 5 | Konrad Cecylia | 59 | Łopuchowo | 38 |
0,18% |
|
2 | 6 | Stodolny Andrzej Przemysław | 53 | Poznań | 11 |
0,05% |
|
2 | 7 | Karkut Krzysztof | 32 | Luboń | 18 |
0,09% |
|
2 | 8 | Sobek Piotr | 40 | Złotniki | 9 |
0,04% |
|
2 | 9 | Jurczyk Wojciech | 26 | Ostrów Wielkopolski | 20 |
0,09% |
|
2 | 10 | Bździel Katarzyna | 38 | Swarzędz | 20 |
0,09% |
|
2 | 11 | Braciszewska Natalia | 22 | Gniezno | 65 |
0,31% |
|
2 | 12 | Wolniak Zbigniew | 27 | Kruchowo | 11 |
0,05% |
|
2 | 13 | Pechman Damian | 22 | Konin | 11 |
0,05% |
|
2 | 14 | Maciejewski Marek | 24 | Śrem | 89 |
0,42% |
|
3 | 1 | Antoszkiewicz Wiesław | 42 | Chwałkowo Kościelne | 255 |
1,20% |
|
3 | 2 | Bojarewicz Józef | 66 | Poznań | 46 |
0,22% |
|
3 | 3 | Osada Marian | 76 | Poznań | 37 |
0,17% |
|
3 | 4 | Nagolska Ewa | 60 | Poznań | 134 |
0,63% |
|
3 | 5 | Zglińska Pelagia | 63 | Poznań | 69 |
0,33% |
|
3 | 6 | Walczak Marian | 49 | Suchy Las | 96 |
0,45% |
|
3 | 7 | Myśko Leszek | 58 | Poznań | 28 |
0,13% |
|
3 | 8 | Szarzyński Cezar | 27 | Poznań | 130 |
0,61% |
|
4 | 1 | Różański Artur Krzysztof | 43 | Poznań | 1170 |
5,53% |
Tak |
4 | 2 | Kaleta Krzysztof Jan | 52 | Czerniejewo | 1546 |
7,31% |
Tak |
4 | 3 | Szymczak Dariusz Błażej | 44 | Nowe Miasto nad Wartą | 279 |
1,32% |
|
4 | 4 | Piątek Robert Józef | 38 | Śrem | 122 |
0,58% |
|
4 | 5 | Spiżewska Jadwiga | 66 | Poznań | 758 |
3,58% |
|
4 | 6 | Olejnik Marceli | 59 | Września | 161 |
0,76% |
|
4 | 7 | Stawicki Przemysław Jan | 39 | Suchy Las | 83 |
0,39% |
|
4 | 8 | Patecki Tadeusz Ludwik | 71 | Środa Wielkopolska | 35 |
0,17% |
|
4 | 9 | Robakowski Stefan Bolesław | 65 | Śrem | 62 |
0,29% |
|
4 | 10 | Pietraszak Dmowski Mikołaj Paweł | 40 | Puszczykowo | 76 |
0,36% |
|
4 | 11 | Polski Cezary Włodzimierz | 46 | Sierosław | 83 |
0,39% |
|
4 | 12 | Budziński Piotr | 39 | Swarzędz | 194 |
0,92% |
|
4 | 13 | Stebner Justyna Maria | 23 | Pobiedziska | 215 |
1,02% |
|
5 | 1 | Woźniak Marek | 46 | Suchy Las | 1991 |
9,41% |
Tak |
5 | 2 | Poślednia Krystyna | 49 | Września | 415 |
1,96% |
Tak |
5 | 3 | Urbanek Hieronim | 47 | Śrem | 238 |
1,12% |
|
5 | 4 | Bartkowiak Włodzimierz | 49 | Gniezno | 855 |
4,04% |
|
5 | 5 | Ziembinski Jacek | 33 | Środa Wielkopolska | 107 |
0,51% |
|
5 | 6 | Bestry Krzysztof | 51 | Paczkowo | 198 |
0,94% |
|
5 | 7 | Sypniewski Jakub | 28 | Września | 421 |
1,99% |
|
5 | 8 | Pyzik Paweł | 30 | Jarocin | 69 |
0,33% |
|
5 | 9 | Lukstaedt Rafał | 33 | Kruchowo | 243 |
1,15% |
|
5 | 10 | Nowak Jerzy | 57 | Kostrzyn | 245 |
1,16% |
|
5 | 11 | Rogozik Jakub | 24 | Śrem | 48 |
0,23% |
|
5 | 12 | Paczkowski Mieczysław | 52 | Baranowo | 94 |
0,44% |
|
5 | 13 | Grabkowska Maria | 53 | Koziegłowy | 611 |
2,89% |
Tak |
6 | 1 | Witkowski Waldemar | 53 | Poznań | 1063 |
5,02% |
Tak |
6 | 2 | Wesołowski Jan | 59 | Gniezno | 3865 |
18,26% |
|
6 | 3 | Mnich Tadeusz | 58 | Koszuty | 57 |
0,27% |
|
6 | 4 | Fiksa Józef | 69 | Poznań | 69 |
0,33% |
|
6 | 5 | Tomczak-Goćwińska Hanna | 50 | Śrem | 220 |
1,04% |
|
6 | 6 | Surowiec Czesław | 57 | Zieliniec , popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej | 56 |
0,26% |
|
6 | 7 | Siwiński Zenon | 60 | Gniezno , popierany przez RACJĘ Polskiej Lewicy | 174 |
0,82% |
|
6 | 8 | Nowak Arkadiusz | 43 | Bolechowo Osiedle , popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej | 134 |
0,63% |
|
6 | 9 | Sobecki Jerzy | 57 | Poznań | 83 |
0,39% |
|
6 | 10 | Kaczmarek Ryszard | 61 | Poznań | 151 |
0,71% |
|
6 | 11 | Bober Pleskot Małgorzata | 49 | Stęszew | 58 |
0,27% |
|
6 | 12 | Banaszak Jarosław | 48 | Puszczykowo | 86 |
0,41% |
|
6 | 13 | Morkowska Magdalena | 27 | Buk | 314 |
1,48% |
|
7 | 1 | Styła Witold | 32 | Krosinko | 82 |
0,39% |
|
7 | 2 | Sklepowicz Roman | 55 | Poznań | 24 |
0,11% |
|
7 | 3 | Łuś Anna | 61 | Puszczykowo | 47 |
0,22% |
|
7 | 4 | Płociński Jarosław | 29 | Krzykosy | 20 |
0,09% |
|
7 | 5 | Smektała Stanisław | 49 | Mielno | 12 |
0,06% |
|
7 | 6 | Olejnik Małgorzata | 48 | Przeźmierowo | 61 |
0,29% |
|
7 | 7 | Juskowiak Lech | 53 | Żurawiec | 14 |
0,07% |
|
7 | 8 | Lulka Przemysław | 24 | Dębienko | 8 |
0,04% |
|
7 | 9 | Klichowski Marcin | 28 | Swarzędz | 15 |
0,07% |
|
7 | 10 | Króliczak Henryk | 51 | Dobieżyn | 16 |
0,08% |
|
10 | 1 | Golińska Anna | 23 | Swarzędz | 47 |
0,22% |
|
10 | 2 | Smuszkiewicz Roman | 62 | Czerwonak | 16 |
0,08% |
|
10 | 3 | Danielak Katarzyna | 28 | Luboń | 20 |
0,09% |
|
10 | 4 | Gembarska Więcesława | 63 | Jastrowie | 8 |
0,04% |
|
10 | 5 | Kępski Piotr | 39 | Radzewice | 21 |
0,10% |
|
10 | 6 | Antczak Wanda | 61 | Nowa Wieś | 14 |
0,07% |
|
10 | 7 | Mikołajczak Renata | 37 | Kolniczki | 43 |
0,20% |
|
10 | 8 | Mijalski Jan | 54 | Jaroszewice Rychwalskie | 3 |
0,01% |
|
10 | 9 | Szwat Iwona | 39 | Jaroszewice Rychwalskie | 12 |
0,06% |
|
10 | 10 | Kantek Magdalena | 25 | Miniszew | 17 |
0,08% |
|
11 | 1 | Majda Wojciech | 20 | Gniezno | 178 |
0,84% |
|
11 | 2 | Józwiak Bartosz | 33 | Nowy Folwark | 34 |
0,16% |
|
11 | 3 | Krenc Adam | 51 | Rokietnica | 17 |
0,08% |
|
11 | 4 | Maciuk Andrzej | 44 | Krześlice | 6 |
0,03% |
|
11 | 5 | Skrzypek Hubert | 36 | Mosina | 21 |
0,10% |
|
11 | 6 | Anioł Tomasz | 32 | Swarzędz | 86 |
0,41% |
|
11 | 7 | Gimzicki Jan | 46 | Suchy Las | 12 |
0,06% |
|
11 | 8 | Kaden Ryszard | 57 | Puszczykowo | 15 |
0,07% |
|
12 | 1 | Malczewski Krzysztof | 52 | Rzęszkowo | 94 |
0,44% |
|
12 | 2 | Stachowiak Paweł | 31 | Krzemieniewo | 58 |
0,27% |
|
12 | 3 | Pawłowska Krystyna | 23 | Wyrzysk | 48 |
0,23% |
|
12 | 4 | Skonecki Tadeusz | 56 | Kalisz | 30 |
0,14% |
|
12 | 5 | Ksobiak Łucja | 55 | Kosztowo | 13 |
0,06% |
|
12 | 6 | Goździewicz Anna | 36 | Kalisz | 27 |
0,13% |
|
12 | 7 | Ksobiak Andrzej | 49 | Kosztowo | 13 |
0,06% |
|
13 | 1 | Gieremek Józef | 27 | Czarnków | 29 |
0,14% |
|
13 | 2 | Bąk Karolina | 20 | Piła | 47 |
0,22% |
|
13 | 3 | Hankowicz Krzysztof | 22 | Złotów | 7 |
0,03% |
|
13 | 4 | Burski Beniamin | 23 | Złotów | 16 |
0,08% |
|
13 | 5 | Berus Arkadiusz | 26 | Leszno | 27 |
0,13% |