Rada Powiatu wałeckiego - Constituency no. 2
Constituency | Constituency no. 2 |
Council name | Rada Powiatu wałeckiego |
Number of mandates | 4 |
Number of committees which submitted lists | 7 |
Number of candidates in all lists | 49 |
Number of submitted lists of candidates | 7 |
Number of annulled list of candidates | 0 |
Candidates
List no. 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Więckowski Andrzej Marek | 36 | Szwecja |
2 | Żebrowska Agnieszka Agata | 39 | Wałcz |
3 | Mikołajczak Tomasz | 41 | Czechyń |
4 | Karczewski Bolesław | 58 | Kłębowiec |
5 | Samborski Ireneusz Stefan | 52 | Przybkowo |
6 | Oleszyński Piotr | 34 | Rudki |
List no. 5 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Skrzypiec Waldemar Jan | 49 | Ostrowiec |
2 | Szerszeń Jan | 64 | Wałcz |
3 | Kwaśnica Ryszard Piotr | 46 | Szwecja |
4 | Lasocki Grzegorz Robert | 33 | Dzikowo |
5 | Łodyga Ewa Janina | 42 | Czechyń |
6 | Hertel Marzena | 45 | Szwecja |
7 | Pawlik Jacek | 36 | Chwiram |
8 | Szypkowski Marek | 29 | Chwiram |
List no. 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kasiński Andrzej | 57 | Karsibór |
2 | Baszczyn Tadeusz | 49 | Rutwica |
3 | Krzysztoń Jan Wiesław | 50 | Witankowo |
4 | Matuszewski Jan | 47 | Wałcz |
5 | Ogrodowski Edward | 57 | Różewo |
6 | Rychlik-Łukasiewicz Joanna Ewa | 40 | Gostomia |
7 | Szymański Tomasz Łukasz | 26 | Szwecja |
8 | Wiercioch Mirosław | 46 | Chwiram |
List no. 7 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Obiegałko Jacek | 50 | Dobrzyca |
2 | Szcześniak Stanisław | 67 | Nakielno |
3 | Haczkiewicz Adam Kazimierz | 46 | Kłębowiec |
4 | Siewosienkiewicz Zbigniew | 53 | Szwecja |
6 | Świątkowski Ryszard | 51 | Różewo |
7 | Jabłoński Marian Andrzej | 52 | Chwiram |
8 | Janiszewski Sylwester | 30 | Lubno |
List no. 13 - Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Ruch Samorządowy Przyszłość
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kobiałko-Morawska Maria Janina | 52 | Rutwica |
2 | Kaczanowicz Jan Józef | 50 | Ostrowiec |
3 | Tutaj Krzysztof Stanisław | 60 | Wałcz |
4 | Niespodziana Lucyna | 43 | Wałcz |
5 | Górnik Mariusz | 32 | Dzikowo |
6 | Klimek-Subocz Danuta | 55 | Karsibór |
7 | Florczak Grażyna | 43 | Rudki |
8 | Wenio Tadeusz | 48 | Wałcz |
List no. 14 - Komitet Wyborczy Wyborców POJEZIERZE WAŁECKIE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Mamczarz Arkadiusz | 36 | Szwecja |
2 | Cierpikowska Dorota Alicja | 27 | Ostrowiec |
3 | Mroczkowski Zbigniew | 47 | Zdbice |
4 | Strąk Elżbieta | 39 | Lubno |
List no. 15 - Komitet Wyborczy PONADPARTYJNEGO STOWARZYSZENIA POWIATU WAŁECKIEGO "DĄB PIASTOWSKI"
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kaczmarek Grażyna Teresa | 45 | Ostrowiec |
2 | Antkowiak Jan | 49 | Gostomia |
3 | Chudzyński Krzysztof Piotr | 39 | Wałcz |
4 | Kapusta Małgorzata Agata | 32 | Chwiram |
5 | Kaczmarek Dionizy | 75 | Witankowo |
6 | Ciepły Leszek | 43 | Różewo |
7 | Mocydlarz Romuald Stefan | 58 | Strączno |
8 | Hul Sylwia Izabela | 20 | Górnica |