Rada Powiatu Przysuskiego - Constituency no. 4
|
|
Constituency |
Constituency no. 4 |
Council name |
Rada Powiatu Przysuskiego |
Number of mandates |
5 |
Number of committees which submitted lists |
7 |
Number of candidates in all lists |
58 |
Number of submitted lists of candidates |
7 |
Number of annulled list of candidates |
0 |
Candidates
List no. 1 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Maciejczak Józef
|
57 |
Borkowice
|
2 |
Studziński Witold Marian
|
42 |
Wieniawa
|
3 |
Fidos Lech
|
49 |
Przysucha
|
4 |
Krzywkowski Andrzej
|
41 |
Potworów
|
5 |
Kwapis Władysław
|
66 |
Długie
|
6 |
Kosiec Tadeusz
|
43 |
Kaleń
|
7 |
Świercz Tomasz Grzegorz
|
31 |
Politów
|
8 |
Kłak Ryszard
|
48 |
Wieniawa
|
9 |
Fidos Robert
|
42 |
Skrzyńsko
|
10 |
Pękala Alfred
|
41 |
Wieniawa
|
List no. 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Łabęcki Lech Kazimierz
|
53 |
Grabowa
|
2 |
Norek Sylwester Michał
|
53 |
Wieniawa
|
3 |
Plaskota Szymon
|
60 |
Ruszkowice
|
4 |
Ogiński Jan
|
58 |
Wir
|
5 |
Hebda Paweł Stanisław
|
42 |
Sokolniki Suche
|
6 |
Pankowski Marek Kacper
|
28 |
Potworów
|
7 |
Stachura Krystyna
|
33 |
Długie
|
8 |
Borkowski Andrzej Daniel
|
31 |
Rzuców
|
9 |
Chojnowska Beata Anna
|
32 |
Ninków
|
10 |
Tamborek Krzysztof Henryk
|
43 |
Wydrzyn
|
List no. 7 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Miszkowski Czesław Józef
|
62 |
Skrzynno
|
2 |
Skuza Piotr Grzegorz
|
40 |
Bryzgów
|
3 |
Janczewski Wiesław Adam
|
48 |
Kozieniec
|
4 |
Wielgo Bogusława Elżbieta
|
37 |
Skrzynno
|
5 |
Plaskota Marian
|
62 |
Ruszkowice
|
6 |
Kwintal Jan
|
41 |
Wydrzyn
|
7 |
Jończyk Jan
|
67 |
Kamień Duży
|
8 |
Płuciennik Kazimierz
|
53 |
Ruszkowice
|
9 |
Siedlecki Jerzy Stefan
|
57 |
Potworów
|
List no. 20 - Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowo-Ludowy
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Wochniak Krzysztof
|
44 |
Potworów
|
2 |
Zawadzki Krzysztof Jan
|
49 |
Kochanów
|
3 |
Głuch Zbigniew Michał
|
39 |
Radestów
|
4 |
Milczarski Jacek Krzysztof
|
36 |
Kozieniec
|
5 |
Świerczyński Tadeusz Henryk
|
50 |
Ninków
|
6 |
Wiatrowski Zdzisław
|
43 |
Wieniawa
|
7 |
Łuska Mirosław Antoni
|
50 |
Marysin
|
8 |
Kwietniewski Jacenty Józef
|
47 |
Zawady
|
9 |
Sobczak Krzysztof
|
28 |
Zdonków
|
10 |
Ozimska Anna Zofia
|
42 |
Wir
|
List no. 21 - Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi Prawi i Sprawiedliwi
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Ciechański Paweł Szczepan
|
32 |
Wywóz
|
2 |
Kalita Piotr Marcin
|
31 |
Wieniawa
|
3 |
Tyka Bożena Zofia
|
51 |
Przysucha
|
4 |
Osowski Krzysztof
|
21 |
Długie
|
5 |
Grzybowski Paweł Andrzej
|
21 |
Rdzów
|
List no. 22 - Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowo - Demokratyczne
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Bochyńska Małgorzata Stefania
|
56 |
Skrzynno
|
2 |
Juźwik Jolanta Barbara
|
40 |
Zdonków
|
3 |
Strzałkowski Bogusław Stanisław
|
43 |
Wieniawa
|
4 |
Fidos Aneta Anna
|
32 |
Ruszkowice
|
List no. 23 - Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie Samorządowe Przysucha"
Go to top
No. on list |
Family name and given names |
Age |
Address and endorsements |
1 |
Dyjas-Walczak Danuta Urszula
|
47 |
Skrzynno
|
2 |
Siudek Jan
|
71 |
Borkowice
|
3 |
Szeliga Alina
|
51 |
Komorów
|
4 |
Bilski Tadeusz
|
58 |
Borkowice
|
5 |
Grabowski Tadeusz
|
60 |
Wieniawa
|
6 |
Koselski Zdzisław
|
53 |
Borkowice
|
7 |
Małek Jan
|
78 |
Wieniawa
|
8 |
Nogański Ryszard
|
51 |
Ruszkowice
|
9 |
Miernik Jadwiga
|
56 |
Potworów
|
10 |
Juda Marek Wiktor
|
54 |
Wola Kuraszowa
|
Constituency boundaries
Go to top
Potworów, Wieniawa, Borkowice