Rada Powiatu Kazimierskiego - Constituency no. 1
Constituency | Constituency no. 1 |
Council name | Rada Powiatu Kazimierskiego |
Number of mandates | 3 |
Number of committees which submitted lists | 7 |
Number of candidates in all lists | 37 |
Number of submitted lists of candidates | 7 |
Number of annulled list of candidates | 0 |
Candidates
List no. 1 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kopeć Jan | 55 | Kocina |
2 | Górak Stanisław | 54 | Grodowice |
3 | Kurzyński Jacek | 54 | Rogów |
4 | Woźniak Waldemar | 48 | Morawianki |
5 | Stoksik Adam Ludwik | 26 | Krzczonów |
6 | Maj Mirosław | 52 | Kijany |
List no. 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Zuwała Bronisław Zenobiusz | 48 | Uściszowice |
2 | Majka Władysław Józef | 63 | Rzemienowice |
3 | Górowska Barbara | 60 | Kocina |
4 | Bugajska Agata Iza | 30 | Podskale |
5 | Nowak Agnieszka Ewelina | 20 | Stojanowice |
6 | Kozioł Grzegorz Stanisław | 27 | Kobiela |
List no. 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Kłos Ryszard | 53 | Opatowiec |
2 | Wiktorowicz Zofia Wiktoria | 59 | Grodowice |
3 | Chałuda Jerzy Edward | 57 | Czyżowice |
4 | Krupa Andrzej | 32 | Urzuty |
5 | Bątkowski Kazimierz | 55 | Kocina |
6 | Drewno Zdzisław | 60 | Piotrkowice |
List no. 7 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Wojtasik Michał Roman | 32 | Prokocice |
2 | Krypel Marian Robert | 43 | Kamienna |
3 | Wieczorek Czesław | 49 | Kazimierza Wielka |
List no. 15 - Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Uchto Dorota Izabela | 40 | Bejsce |
2 | Minior Sabina | 60 | Opatowiec |
3 | Stokłosa Rafał Sławomir | 28 | Stojanowice |
4 | Walocha Wanda | 50 | Kocina |
5 | Noga Cezary Jerzy | 38 | Sędziszowice |
6 | Czajka Ryszard Tadeusz | 49 | Królewice |
List no. 16 - Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi Razem
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Krupa Mariusz | 34 | Kazimierza Wielka |
2 | Mentel Paulina Renata | 21 | Sędziszowice |
3 | Widłak Tomasz | 25 | Ksany |
4 | Zając Ewelina Maria | 25 | Dobiesławice |
List no. 17 - Komitet Wyborczy Wyborców TWÓJ SAMORZĄD ZIEMI KAZIMIERSKIEJ
Go to topNo. on list | Family name and given names | Age | Address and endorsements |
---|---|---|---|
1 | Bryła Tadeusz Stanisław | 46 | Krzczonów |
2 | Kutrybała Kłos Teresa | 48 | Bejsce |
3 | Szczerba Michał Kazimierz | 34 | Opatowiec |
4 | Idziak Marta | 45 | Dobiesławice |
5 | Skrzyński Ryszard | 51 | Rogów |
6 | Grudzień Adam Zdzisław | 41 | Prokocice |